آیا شما دختر یازده ساله دارید؟ tardidgah.com

شما دختر یازده ساله دارید؟

اگر ندارید می توانید یک دختر یازده ساله را تصور کنید؟ به چه چیزهایی فکر می کند؟ بازی میکند، درس می خواند، با عروسک هایش زندگی می کند، خودش را برای پدر و مادرش لوس می کند، لاک های رنگی می زند، لباس های رنگارنگ می پوشد…

اما امروز در پایتخت کشوری با تمدن هفت هزار ساله دختر یازده ساله دیگری هست که گونه ای دیگر زندگی می کند. حتی مثل همتای هندی اش هم زندگی نمی کند.

ما هم گونه ای دیگر زندگی می کنیم، دیگر نه غیرت داریم، نه انسانیت را می فهمیم، نه بنی آدم را اعضای یکدیگر می دانیم، نه دردمان می آید، همه جا سکوت… سکوت تلخ پایان انسانیت و عاطفه… هر مساله دیگری بود بیشتر واکنش نشان می دادیم، شاید هنوز موضوع به اهمیت خلخال پای یهودی در جماعت مسلمین نرسیده است.

نگاهی به آمار می اندازم: طبق آمار غیر رسمی حدود دو نیم میلیون نفر کودک کار در کشور داریم. ۵ درصد کودکان کار ایدز دارند. (یعنی پنجاه برابر نسبت مردم عادی) بیشترین راه ابتلا به ایدز در این کودکان روابط جنسی است. شروع روابط جنسی در کودکان کار دختر از ۱۲٫۵ سال و در پسران ۱۳٫۷ سال است. در مجموع ۲۱ درصد این کودکان رابطه جنسی را تجربه کرده اند. تازه این آمار مربوط به سال ۱۳۸۷ است.

مساله کودکان کار یعنی ۳ درصد جمعیت این کشور و آینده سازان ما چندمین مساله مهم این جامعه است؟ پنجمین؟ دهمین؟  بیستمین؟… ولی می دانید هیچ متولی در کشور ندارند؟

حالا دوباره قدرت تصور خود را بکار بیندازید… این دخترک در میان شش غریبه مست افسارگسسته و در تاریکی شب برای چه کس ناز میکرد؟ در زیر آن پل لعنتی دوده ها و سیاهی ها چه رنگی از لباسش باقی گذاشته بود؟ دستانش به چه چیزی آلوده بود؟ بجای نشستن روی زانوی پدر کجا بود؟ عروسکش کجا بود؟…

ما کجاییم؟

ما عروسک ها کجاییم؟

وظیفه ما چیست؟

محسن فرمانی- خرداد ۹۴

به این مطلب امتیاز بدهید:

5/5

ما را دنبال کنید:

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *